Zapytanie o cenę o stworzenie portalu internetowego

Ponad 90% kierowanych do nas zapytań o utworzenie portalu internetowego, zawiera bardzo pobieżnie opisaną specyfikację. Na jej podstawie możliwe jest jedynie określenie bardzo ogólne zarówno ceny jak i terminu wykonania.

Z tego powodu oferujemy klientom usługę przygotowania dokumentacji (analiza przedwrożeniowa lub minimum szczegółowa dokumentacja funkcjonalna). Niestety spora część Klientów nie przewiduje na tym etapie ponoszenia dodatkowych kosztów.

Brak szczegółowej specyfikacji funkcjonalnej portalu może spowodować wiele nieporozumień na etapie jego tworzenia – klient może mieć zupełnie inne oczekiwania dotyczące szczegółów. Wiele agencji przyjmuje założenie, że zrealizują projekt na podstawie podstawowych wytycznych - co prowadzi do utworzenia portalu internetowego nie spełniającego oczekiwań Klientów. W tym momencie dochodzi do poważnych sporów na ni linii Klient – agencja.

Portal internetowy to zbyt poważna inwestycja by ktokolwiek mógł sobie pozwolić na jego produkcję nie planując opracowania szczegółowych wytycznych. Nie tylko prowadzi to do niezadowolenia zamawiającego z otrzymanego portalu, ale to niezadowolenie przedkłada się również na to, ze portal nie realizuje celów biznesowych jakie stawiał przed nim zamawiający.

Bywają również sytuacje, gdy klient do końca nie potrafi sprecyzować w jakim kierunku rozwijał się będzie projekt jego portalu. W takiej sytuacji można ustalić cenę i czas wdrożenia portalu w podstawowej funkcjonalności oraz koszty jego rozbudowy (np. stawką za godzinę prac programistycznych oraz graficznych) . Taki model tworzenia portalu internetowego,może wygenerować wyższy koszt końcowy całego projektu – jednak, z drugiej strony może precyzyjniej trafiać w potrzeby użytkowników.

Uproszczony model utworzenia portalu w tej koncepcji:

 • Wdrożenie podstawowej funkcjonalności
 • Dodawanie nowych funkcjonalności lub rozbudowa obecnych i testowanie ich „na użytkownikach”
 • Poprawki lub zmiany do wprowadzonych funkcjonalności (w zależności o reakcji użytkowników)

Niezależnie od wyboru modelu wdrożenia, do określenia ceny zalecamy zawsze opracowanie dokumentacji analizującej funkcjonalność portalu – i co najważniejsze dopiero na jego podstawie wysyłanie zapytań o cenę.

Dodatkowe informacje: cennik tworzenia portali internetowych, profesjonalne tworzenie portali internetowych

Tworzenie profesjonalnych portali internetowych

W związku z Państwa licznymi pytaniami w zakresie projektowania portali internetowych opracowaliśmy dodatkowe materiały na ten temat: Zapytanie o cenę o stworzenie portalu... »

Nowy panel do obsługi poczty on-line

Jest nam bardzo miło poinformować, że już od najbliższego wtorku (18.02.2014) będą Państwo mogli korzystać z nowego panelu poczty na usłudze hosting premium. Odświeżony panel... »

Jakie są korzyści dla firm posiadających portal tematyczny?

Obecny natłok różnych form reklamy powoduje, że traci ona na skuteczności. Aby efektywnie pozyskiwać klientów należy zmienić podejście do sposobu komunikacji z klientem. W związku z tym... »

Lektoring – profesjonalne nagrania

W związku z rozwojem działu produkcji filmów video, dział produkcji udostępnia naszym klientom nową usługę: obsługa lektorska. Dysponujemy własnym bankiem głosów – kobiecych i... »

Multiplatforma miejska w Warszawie

Zakończyliśmy pracę nad wdrożeniem multiplatformy miejskiej dla jednej z dzielnic w Warszawie. Portal, gazeta funkcjonowały będą pod adresem www.haloursynow.pl – zapraszamy do... »
zobacz pozostale »
 • Nasze rozwiązania

 • System zarzadzania www, system zarządzania firmą, portal miejski, system multiplatforma miejska, portal energia, portale tematyczne.
 • idealmedia ar

 • agencja reklamowa: produkcja stron www, portali internetowych systemów webowych, marketing, projektowanie grafiki, foto, video, drukarnia
 • idealmedia press

 • wydawca dzienników internetowych oraz specjalistycznych portali tematycznych
 • idealmedia software

 • produkcja i rowzój oprogramaowania dla firm, systemy klasy ERP
 • Idealmedia Sp. z o.o

 • Dział handlowy
 • kom. 607 124 449
 • kom. 603 077 102
 • idealmedia@idealmedia.pl
 • formularz kontaktowy

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Mapa strony

/ origin

Wydruk pochodzi ze strony: http://idealmedia.pl/faq/strony-www/portale-internetowe/zapytanie-o-cene-o-stworzenie-portalu-internetowego