Technologie przy tworzeniu portali internetowych

Dobór technologii, architektury systemu jest bardzo istotny przy produkcji portalu internetowego. Portale internetowe cechujące się dużym ruchem są (w uproszczeniu) inaczej projektowane. Wiąże się to z wieloma aspektami dostępnych technologii – jednak sprowadza się do jednego: projekty portali, które będą odwiedzane przez dużą liczbę użytkowników są droższe zarówno w produkcji jak i utrzymaniu.

Dla portali internetowych o przeciętnym ruchu, sprawdza się podstawowy schemat projektowania bazy, konfiguracji serwera, etc. Zamawiający portale, którzy zakładają, że ich projekt w przyszłości może generować duży ruch użytkowników, podchodzą do projektu najczęściej na dwa sposoby.

„A jak się powiedzie, to…”.
Pierwszym sposób, to założenie Klienta, że w przypadku zwiększenia ruchu portal zostanie stworzony od nowa. Takie spojrzenie może mieć zarówno zalety jak i wady. Znacznie ogranicza koszty utworzenia portalu, a więc i ryzyko inwestycji w przypadku niepowodzenia. Natomiast w przypadku powodzenia – cały projekt należy tworzyć o od nowa. To nie jest jednak jedyny problem – okres przejściowy od funkcjonującego projektu do projektu portalu w nowej technologii – może przyczyniać się do utraty użytkowników w fazie zmian (np. z powodu niedostępności usługi).

Jednak osobiście mam wrażenie, że Klienci realizujący projekt w ten sposób, sami nie są przekonani w jego powodzenie.

„Projekt odniesie na pewno sukces”

Drugi sposób to założenie, że projekt w niedługim czasie zrealizuje zakładane cele. Takie podejście do projektu od razu zakłada dobór odpowiednich technologii niezbędnych do utrzymania i funkcjonowania portalu przy dużym ruchu.

Oczywiście nie każda produkcja portalu internetowego, musi zakładać duży ruch użytkowników na portalu. Model biznesowy może zakładać pozyskanie względnie niewielkiej liczby użytkowników na określone usługi płatne.

Tworzenie profesjonalnych portali internetowych

W związku z Państwa licznymi pytaniami w zakresie projektowania portali internetowych opracowaliśmy dodatkowe materiały na ten temat: Zapytanie o cenę o stworzenie portalu... »

Nowy panel do obsługi poczty on-line

Jest nam bardzo miło poinformować, że już od najbliższego wtorku (18.02.2014) będą Państwo mogli korzystać z nowego panelu poczty na usłudze hosting premium. Odświeżony panel... »

Jakie są korzyści dla firm posiadających portal tematyczny?

Obecny natłok różnych form reklamy powoduje, że traci ona na skuteczności. Aby efektywnie pozyskiwać klientów należy zmienić podejście do sposobu komunikacji z klientem. W związku z tym... »

Lektoring – profesjonalne nagrania

W związku z rozwojem działu produkcji filmów video, dział produkcji udostępnia naszym klientom nową usługę: obsługa lektorska. Dysponujemy własnym bankiem głosów – kobiecych i... »

Multiplatforma miejska w Warszawie

Zakończyliśmy pracę nad wdrożeniem multiplatformy miejskiej dla jednej z dzielnic w Warszawie. Portal, gazeta funkcjonowały będą pod adresem www.haloursynow.pl – zapraszamy do... »
zobacz pozostale »
 • Nasze rozwiązania

 • System zarzadzania www, system zarządzania firmą, portal miejski, system multiplatforma miejska, portal energia, portale tematyczne.
 • idealmedia ar

 • agencja reklamowa: produkcja stron www, portali internetowych systemów webowych, marketing, projektowanie grafiki, foto, video, drukarnia
 • idealmedia press

 • wydawca dzienników internetowych oraz specjalistycznych portali tematycznych
 • idealmedia software

 • produkcja i rowzój oprogramaowania dla firm, systemy klasy ERP
 • Idealmedia Sp. z o.o

 • Dział handlowy
 • kom. 607 124 449
 • kom. 603 077 102
 • idealmedia@idealmedia.pl
 • formularz kontaktowy

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Mapa strony

/ origin

Wydruk pochodzi ze strony: http://idealmedia.pl/faq/strony-www/portale-internetowe/technologie-przy-tworzeniu-portali-internetowych