Zakończyłem budowę strony czy jeszcze coś powinienem zrobić?

Należy o stronie poinformować obecnych oraz nowych potencjalnych klientów poprzez skuteczne działania marketingowe. Przykładowe z nich:

 1. reklama w wyszukiwarce Google
 2. reklama na portalach stronach internetowych
 3. działania reklamowe na portalach społecznościowych
 4. działania public relations

Reklama w Google
W Polsce większość wyszukiwań produktów i usług odbywa się poprzez wyszukiwarkę Google.  Aby promować swoją stronę możemy podjąć dwa działania: pozycjonowanie strony w wyszukiwarce oraz kampania linków sponsorowanych.

Czym jest pozycjonowanie? W uproszczeniu : to spowodowanie by nasza witryna internetowa znalazła się jak najwyżej na liście wyników w Google na pożądaną frazę. Fraza to wyrażenie jakie wpisują użytkownicy poszukując określonego produktu. Np. gdy ktoś chce zbudować sobie stronę i szuka kogoś kto mu ją wykona  w swoim miejscu zamieszkania, wpisze w wyszukiwarkę frazę: projektowanie stron Elbląg.

Celem pozycjonowania jest by znaleźć się na tę frazę jak najwyżej na liście wyników wyszukiwania. Koszty pozycjonowania zależą od wielu aspektów: od wybranej frazy, konkurencji na rynku, obszaru działania, etc. Przed podjęciem działań firma pozycjonująca przeprowadza analizę fraz kluczowych (by sprawdzić co użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę ) a następnie przygotowuje indywidualną wycenę. Ponieważ osiągnięcie pożądanych wyników trwa jakiś czas – najczęściej klient zaczyna wnosić opłaty dopiero, gdy jego strona pojawia się w określonym miejscu na liście wyszukiwania na daną frazę.

Inaczej przedstawia się sytuacja z linkami sponsorowanymi.

Linki pojawiają się od razu w momencie uruchomienia kampanii. A firma korzystająca z tej formy promocji – płaci za każdorazowe kliknięcie w link kierujący do jego strony. Cena za kliknięcie waha się od groszy do kilku złotych – jest zależna od konkurencji, która również reklamuje się na tę sama frazę.
Taka kampanie możemy przeprowadzić samodzielnie , lub korzystają z usług agencji. Przy samodzielnym prowadzeniu kampanii należy przeanalizować i utworzyć koncepcję kampanii, zbadać frazy kluczowe – oraz zapoznać się z obsługą strony do prowadzenia kampanii (Google Adwords)


Innym działaniem jakie możemy podjąć - jest reklama na portalach i stronach internetowych.

Formy reklamy mogą być różne: artykuł sponsorowany, reklama banerowa – formy i ceny reklamy ustala właściciel portalu. Wybór odpowiedniego portalu zależy od oferowanego produktu, obszaru działania czy też innych elementów związanych z cechami prowadzonej przez nas działalności.

Kolejnym elementem naszych działań marketingowych może być: aktywność na portalach społecznościowych oraz forach internetowych.

Tego typu platformy dają nam dostęp do milionów lub tysięcy użytkowników. Przykładowe platformy:

 1. Facebook – obecnie jeden z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych
 2. NaszaKlasa
 3. Golden Line – specjalistyczne forum internetowe

Jak każde działanie – również prowadzenie tego typu aktywności wymaga odpowiednich umiejętności oraz znajomości zasad jakie obowiązują w obrębie danej platformy. Nieumiejętne posługiwanie się tymi narzędziami może doprowadzić  do straty zaufania do marki lub nawet upadku firmy.

Informacje o PR: Działania public realtions. 

Tworzenie profesjonalnych portali internetowych

W związku z Państwa licznymi pytaniami w zakresie projektowania portali internetowych opracowaliśmy dodatkowe materiały na ten temat: Zapytanie o cenę o stworzenie portalu... »

Nowy panel do obsługi poczty on-line

Jest nam bardzo miło poinformować, że już od najbliższego wtorku (18.02.2014) będą Państwo mogli korzystać z nowego panelu poczty na usłudze hosting premium. Odświeżony panel... »

Jakie są korzyści dla firm posiadających portal tematyczny?

Obecny natłok różnych form reklamy powoduje, że traci ona na skuteczności. Aby efektywnie pozyskiwać klientów należy zmienić podejście do sposobu komunikacji z klientem. W związku z tym... »

Lektoring – profesjonalne nagrania

W związku z rozwojem działu produkcji filmów video, dział produkcji udostępnia naszym klientom nową usługę: obsługa lektorska. Dysponujemy własnym bankiem głosów – kobiecych i... »

Multiplatforma miejska w Warszawie

Zakończyliśmy pracę nad wdrożeniem multiplatformy miejskiej dla jednej z dzielnic w Warszawie. Portal, gazeta funkcjonowały będą pod adresem www.haloursynow.pl – zapraszamy do... »
zobacz pozostale »
 • Nasze rozwiązania

 • System zarzadzania www, system zarządzania firmą, portal miejski, system multiplatforma miejska, portal energia, portale tematyczne.
 • idealmedia ar

 • agencja reklamowa: produkcja stron www, portali internetowych systemów webowych, marketing, projektowanie grafiki, foto, video, drukarnia
 • idealmedia press

 • wydawca dzienników internetowych oraz specjalistycznych portali tematycznych
 • idealmedia software

 • produkcja i rowzój oprogramaowania dla firm, systemy klasy ERP
 • Idealmedia Sp. z o.o

 • Dział handlowy
 • kom. 607 124 449
 • kom. 603 077 102
 • idealmedia@idealmedia.pl
 • formularz kontaktowy

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Mapa strony

/ origin

Wydruk pochodzi ze strony: http://idealmedia.pl/faq/strony-www/strony-firmowe/zakonczylem-budowe-strony-czy-jeszcze-cos-powinienem-zrobic